Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień pod znakiem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Dobra pogoda sprzyja korzystaniu z jednośladów, więc na ulicach Bartoszyc pojawiło się więcej rowerzystów. Ciesząc się jazdą nie zapomnijmy o bezpieczeństwie. 18 maja przypominali o tym policjanci bartoszyckiej drogówki.

Poprawa bezpieczeństwa rowerzystów to główny cel akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na drogach całej Polski policjanci dbają o bezpieczeństwo cyklistów przypominając o podstawowych zasadach ruchu jednośladów na drogach, prawach i obowiązkach rowerzystów oraz sprawdzają wyposażenie ich pojazdów.

Kolejna w tym roku odsłona akcji organizowanej przez MSWiA miała miejsce w dniu 18 maja 2017 r. na drogach naszego miasta i powiatu. W tym dniu wszyscy policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na zagadnienia dotyczące ruchu rowerów. Było wiele okazji do przypomnienia podstawowych przepisów prawa, reguł zachowania w miejscach szczególnie niebezpiecznych i kontroli jednośladów poruszających się po drogach, a wszystko w celu poprawy stanu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

ŁG

Pliki do pobrania

  • 131.06 KB