Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Był pijany, spowodował kolizję i pojechał do domu

Przegapił wjazd na swoją posesję, cofnął golfem, którym jechał, prosto w stojącą za nim skodę i pojechał do domu. Policjant interweniujący w tej sprawie, zastał 33-laka w mieszkaniu, okazało się że mężczyzna jest pijany.

W niedzielę wieczorem policjant, wspólnie z funkcjonariuszem Straży Granicznej, interweniował
w sprawie kolizji drogowej, do której doszło w jednej z miejscowości w gm. Sępopol.

Policjant w rozmowie z pokrzywdzonym ustalił, że kierujący VW Golfem, który jechał przed nim, nagle zatrzymał się i cofnął uderzając w przód jego skody. Następnie po krótkiej wymianie zdań, kierowca golfa wjechał na posesję, gdzie mieszka i poszedł do domu. Pokrzywdzony powiedział policjantowi, że kierowca golfa jest chyba pijany. Funkcjonariusze zastali 33-latka w mieszkaniu, mężczyzna przyznał w rozmowie z policjantem, że jechał golfem, i że wcześniej pil alkohol. Badanie trzeźwości 33-latka wykazało, że w jego organizmie jest ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy kat. B i T.

W sprawie prowadzone będzie dochodzenie. Za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami do 15 lat
i grzywna w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł., z kolei za wykroczenie spowodowania kolizji drogowej pod działaniem alkoholu, też grozi grzywna do 5 tys. zł.