Mundurowi - Dawcy Krwi spotkali się z dziećmi - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi - Dawcy Krwi spotkali się z dziećmi

Dzielą się tym co najcenniejsze – krwią, podzielili się też słodkościami zgromadzonymi podczas akcji zbiórek krwi. Mowa o Krwiodawcach w Mundurach, którzy wczoraj,(12.04.17r), spotkali się z uczniami szkoły podstawowej w Ponikach w gm. Sępopol.

Wczoraj,(12.04.17r.), policjanci, funkcjonariusze Służby Więziennej, strażacy i żołnierze z Wojskowego Klubu HDK PCK Służb Mundurowych przy 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej pojechali do szkoły podstawowej w Ponikach, aby tam porozmawiać z dziećmi o swojej pracy i pokazać sprzęt który na co dzień wykorzystują w swojej służbie.

Dzieci przyjęły mundurowych z ogromnym entuzjazmem i wyczekiwały momentu, kiedy będą mogły wsiąść do radiowozu czy wozu strażackiego. Policjant rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących Świat Wielkanocnych, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także o codziennej pracy policjanta – dzielnicowego. Dzieci z uwagą wysłuchały co zarówno policjant jak i inni funkcjonariusze mieli do przekazania i ruszyły do oglądania samochodów służbowych. Wsiadały do aut, włączały „koguty”, przygadały się jak działają urządzenia specjalistyczne zamontowane w pojazdach, które na co dzień wykorzystywane do pełnienia służby. Widać było, że sprawia im to ogromną radość. Na koniec spotkania każde dziecko zostało obdarowanie słodkościami zebranymi w czasie zbiórek krwi.