Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Powiatowe eliminacje do Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W sobotę (08.04.17) w Zespole Szkół nr 1 Bartoszycach odbyły się eliminacje do Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na etapie powiatowym eliminacje do konkursu organizują m. in. kierownicy sekcji ruchu drogowego komend powiatowych Policji, obok przedstawicieli gmin z terenu danego powiatu i przedstawicieli oświaty starostw powiatowych.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu

bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej

w szczególności poprzez:

1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.

3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy

przedmedycznej.

4. Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

5. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu

drogowym.

Policjanci z bartoszyckiego Referatu Ruchu Drogowego, nadzorowali konkurs pod kątem merytorycznym, sprawdzali testy wiedzy i poprawność przejazdu rowerem przez tor przeszkód. Arkusze z pytaniami z testy wiedzy pochodziły z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie. W konkursie udział brały dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu bartoszyckiego. Wystartowało 9 szkół podstawowych, z każdej z nich po 4 uczniów i 7 gimnazjów, z każdego z nich po 3 uczniów. Odrębne testy rozwiązywali uczniowie z podstawówek i gimnazjów. Tor przeszkód też był zróżnicowany.

Rywalizacja była zawzięta, wiedza, którą mają uczniowie zarówno szkół podstawowych jak i gimnazjalnych zadziwiła jurorów – była tak duża.

I miejsce wśród szkół podstawowych zajęła szkoła nr 4 w Bartoszycach, natomiast wśród gimnazjów na pierwszej pozycji uplasowało się gimnazjum nr 2 w Bartoszycach.

Nagrody w konkursie sponsorowali UG w Bartoszycach, UMiG w Sępopolu, a także prywatni przedsiębiorcy z Bartoszyc – Auto-Motor s.c. Ośrodek szkolenia kierowców. Dorota i Jerzy Kowalczyk, i firma transportowa Delux.