Bartoszyce: Aktywny senior rowerzysta - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Aktywny senior rowerzysta

Zbliża się okres wiosenno-letni. Rower w tym czasie to bardzo częsty środek transportu, a że rowerzystą można być w każdym wieku, policjanci spotkali się z seniorami Uniwersytetu III Wieku z Bartoszyc aby przypomnieć im podstawowe zasady bezpiecznej jazdy jednośladem.

Rowerzystą może być każdy, bez względu na wiek. Pamiętać należy, jednak że rowerzysta to szczególna grupa użytkowników dróg. Podobnie jak piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Prawo o ruchu drogowym nadaje im przywileje, ale i nakłada obowiązki. Zadaniem samych rowerzystów jest stosowanie się do obowiązującego prawa oraz dbałość o siebie i zwracanie uwagi na innych użytkowników drogi. Dlatego też warto od czasu do czasu przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznej jazdy jednośladem. O pomoc w takiej właśnie sprawie zwrócili się do bartoszyckich policjantów ruchu drogowego aktywni seniorzy Uniwersytetu III Wieku. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom w miniony czwartek policjanci przeprowadzili z nimi lekcje bezpiecznej jazdy rowerem.

W trakcie spotkania, które odbyło się w Bibliotece Publicznej policjanci zwrócili szczególna uwagę na takie elementy, które bez wątpienia wpływają na bezpieczeństwo wszystkich rowerzystów: rozsądek, sprawny rower, kask i odblaski. Funkcjonariusze dużą uwagę poświecili obowiązującym przepisom, obowiązkowemu wyposażeniu, ale też praktycznym zasadom pomocnym w czasie wyprawy rowerowej, aby była ona przyjemna i bezpieczna. Na zakończenie seniorzy otrzymali opaski odblaskowe.