Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Nawet na zielonym świetle zachowaj ostrożność

19-latek kierujący citroenem wjechał na skrzyżowanie „na zielonym”, jednak skręcając w lewo wymusił pierwszeństwo na innym kierującym i doprowadził do czołowego zderzenia z hyundaiem. Kierująca tym pojazdem kobieta trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy i skierowali do sądu wniosek o jego ukazanie.

O tym, że nie zawsze mając zielone światło można beztrosko przejechać skrzyżowanie przekonał się wczoraj (12.03.2017) mieszkaniec gminy Sępopol. Młody kierowca, który prawo jazdy posiadał od 5 miesięcy, wjechał do Bartoszyc od strony Bezled. Na skrzyżowaniu przy ulicy Bema skręcając w lewo nie zachował ostrożności i wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącej z naprzeciwka hyundaiem kobiety, doprowadzając do czołowego zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kobietę przewieziono do szpitala w Bartoszycach.

Policjanci za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy i skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie.

Policjanci przypominają...

Skrzyżowanie, na którym doszło do zdarzenia nie jest bezkolizyjne jak pozostałe dwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w ciągu drogi K-51 przebiegającej przez Bartoszyce. To oznacza, że kierujący pomimo sygnału zielonego skręcając w lewo, mają obowiązek ustąpienia pierwszeństwa dla pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka.

Policjanci apelują...

Pamiętajmy również, że w okresie zimowo-wiosennym w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza tj. deszcz, czy mgła kierujący zobowiązani są jeździć na światłach mijania, a nie do jazdy dziennej. Przepisy wyraźnie wskazują, że świateł do jazdy dziennej można używać tylko w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.