Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Górowo Iławeckie: 30-latek odpowie za znęcanie nad żoną

Bicie, popychanie, poniżanie, groźby i wyzwiska, to scenariusz, który od ponad roku rozgrywał się w jednym z mieszkań w Górowie Iławeckim. Kobieta postanowiła przerwać milczenie i opowiedziała o sytuacjach, do których dochodziło w jej mieszkaniu. 30-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut znęcania nad kobietą. Prokurator na wniosek policjantów zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze.

Z sytuacją, która miała miejsce w jednym z mieszkań na terenie Górowa Iławeckiego trudno jest się pogodzić. Bita, poniżana, wyzywana i zastraszana kobieta zwlekała, żeby przyznać się do tego, co dzieje się w jej rodzinie. Miała nadzieję, że mąż w końcu się opamięta i przestanie tak zachowywać. Po ponad roku po jednej z awantur, kiedy mężczyzna groził jej pozbawieniem życia przestraszyła się i opowiedziała swoja historię. 30-latek został zatrzymany.

Wersję pokrzywdzonej potwierdzili nie tylko przesłuchani świadkowie, ale też podejrzany w swoich wyjaśnieniach. Mężczyzna przyznał się do psychicznego i fizycznego znęcania nad żoną.

Prokurator na wniosek policjantów zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze. 30-latek nie może zbliżać się i kontaktować z małżonkę, musi opuścić wspólne mieszkanie i 3 razy w tygodniu stawiać się w KP w Górowie Iławeckim.

W najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.