Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Blisko 19 litrów krwi oddali „spoKREWnieni służbą” z powiatu bartoszyckiego

„SpoKREWnieni służbą” – to hasło zorganizowanej przez służby mundurowe, ogólnopolskiej zbiórki krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, która rozpoczęła się 1 marca i potrwa do 31 marca br. Patronat nad akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Mundurowi z powiatu bartoszyckiego oraz policjanci z KPP w Kętrzynie również przyłączyli się do zbiorki krwi, która odbyła się 3 marca br. w Punkcie Krwiodastwa w Szpitalu Powiatowym Policji w Bartoszycach. W czasie akcji zebrano blisko 19 litrów tego bezcennego leku ratującego życie.

3 marca br. Punkt Krwiodastwa w Szpitalu Powiatowym Policji w Bartoszycach odwiedziło więcej osób niż zwykle. To za sprawą akcji zbiórki krwi, która w tym dniu została zorganizowana przez służby mundurowe z Bartoszyc i okolic pod hasłem „spoKREWnieni służbą”.

Akcja ma zasięg ogólnopolski, a patronat nad akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Celem jej jest oddanie hołdu żołnierzom zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski, gdyż 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pamiętajmy jednak, że oddając krew niesiemy przede wszystkim pomoc osobom potrzebującym, bo krew jest czymś najcenniejszym, co możemy podarować innej osobie.

Przez ponad 3 godziny do Punktu Krwiodastwa zgłosiło się blisko 50 chętnych. Ostatecznie krew oddało 41 osób. Spośród nich aż 31 to mundurowi. Między innymi funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, Aresztu Śledczego w Bartoszycach, Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach i w Kętrzynie, Straży Granicznej w Bezledach, Służby Celno-Skarbowej Oddziału Celnego w Bezledach, żołnierze Jednostki Wojskowej w Bartoszycach, ale też strażacy ochotnicy z OSP w Galinach i osoby cywilne. Dzięki zaangażowaniu tych osób blisko 19 litrów tego bezcennego leku popłynęło do tych którzy najbardziej go potrzebują.