Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Ukrywali się przed organami ścigania – zostali zatrzymani

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn ukrywających się przed organami ścigania. Dwóch z nich poszukiwanych było listem gończym, trzeci do ustalenia miejsca pobytu.

W ciągu dwóch dni (09-10.02.2017r.) policjanci zatrzymali trzech mężczyzn ukrywających się przed organami ścigania.

Pierwszego poszukiwanego zatrzymali funkcjonariusze zespołu zespołu ds. poszukiwań i identyfikacji osób Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Funkcjonariusze pojechali do jednej z miejscowości na terenie gminy Bartoszyce, aby sprawdzić miejsce zamieszkania poszukiwanego. Tam po krótkiej obserwacji zatrzymali 21-latka. Mężczyzna ukrywał się, ponieważ miał do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie pod wpływem alkoholu w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów.

Później funkcjonariusze odwiedzili miejsce zamieszkania kolejnego poszukiwanego mężczyzny, tym razem w Bartoszycach. Wykorzystując odpowiedni moment zapukali do jego drzwi. Niczego nie świadomy 31-latek otworzył je i bardzo się zdziwił, bo nie spodziewał się policji. Mężczyzna wiedział, że ma do odbycia wyrok za pobicie, jednak celowo nie stawiał się w areszcie.

Obaj mężczyźni trafili już do aresztu, gdzie będą odbywali zasądzone wyroki.

Trzeci z mężczyzn został zatrzymany przez policjantów z Warszawy. 50-latek nie stawiał się na czynności procesowe w sprawie o oszustwo i nie można było ustalić jego miejsca pobytu. Sprawą zajęli się policjanci z Bartoszyc. Kiedy ustalili, że 50-latek przebywa w jednej z warszawskich noclegowni, poprosili o pomoc tamtejszych funkcjonariuszy. Mężczyzna został również zatrzymany. Był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Wola do ustalenia miejsca pobytu.