Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego - zatrzymali ich policjanci

Policjanci bartoszyckiego ruchu drogowego interweniowali wobec dwóch 17-latków, którzy szli nieprawidłową stroną drogi w kierunku Kętrzyna. Funkcjonariuszy zaniepokoiło też to, że nastolatkowie nie mieli kurtek, co przy tak niskich temperaturach groziło wychłodzeniem organizmu. Jak się później okazało 17-latkowie samowolnie oddalili się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lidzbarku Warmińskim. Jeszcze tego samego dnia trafili tam ponownie.

Wczoraj (12.02.2017) policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach patrolując trasę Bartoszyce - Kętrzyn, zauważyli dwóch nastolatków idących nieprawidłowa stroną drogi. Temperatura powietrza, jak to zimą bywa, była bardzo niska, więc niepokojące było również to, że chłopcy nie mieli na sobie kurtek. Policjanci podjęli wobec chłopców interwencję.

W trakcie kontroli nastolatkowie ewidentnie „kręcili”. Pomijając to, że byli przekonani, że poruszają się prawidłową stroną drogi, to ponadto twierdzili, że wracają od kolegi z Bartoszyc i idą do... Ełku. Nie potrafili jednak powiedzieć jak się nazywa ich kolega i gdzie mieszka.

Policjanci przewieźli nastolatków do komendy. Po sprawdzeniu ich danych w policyjnych systemach zagadka ich spaceru się wyjaśniła. Okazało się, że 17-latkowie są poszukiwani, bo kilka godzin wcześniej samowolnie oddalili się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lidzbarku Warmińskim.

Jeszcze tego samego dnia ponownie trafili do placówki, którą nielegalnie opuścili.