Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Policjanci apelują o ostrożność- tylko wczoraj na terenie powiatu bartoszyckiego doszło do 6 zdarzeń drogowych

Trudne warunki atmosferyczne zmuszają kierowców do zachowania szczególnej ostrożności na drodze i respektowania przepisów ruchu drogowego. Tylko wczoraj ci którzy nie stosowali się do nich doprowadzili do 6 zdarzeń drogowych. 5 z nich zakwalifikowano na kolizje drogowe, a jedną jako wypadek, w wyniku którego rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Trudne warunki na drogach zapewne sprzyjają zdarzeniom drogowym. Nie doszłoby do nich jednak gdyby kierujący stosowali się do przepisów ruchu i zachowali ostrożność.

Tylko wczoraj w powiecie bartoszyckim doszło do 5 kolizji i wypadku. Zdarzenia te miały miejsce w godzinach popołudniowych, kiedy to pogorszyły się warunki drogowe. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Do najgroźniej wyglądającej kolizji doszło około godz. 14.00 na drodze krajowej 51 w pobliżu m. Piergozy. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący hondą 30-latek nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Podróżował z pasażerką. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Sąd zdecyduje kiedy będzie mógł ponownie wsiąść za kierownice.

Po godzinie oficer dyżurny przyjął kolejne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Tym razem na drodze powiatowej. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący rowerem mężczyzna wyjeżdżając z drogi gruntowej nie ustąpił pierwszeństwa busowi i doprowadził zderzenia. 57-rowerzysta ze złamaną nogą trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają przyczyny tego wypadku.

BP