Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce, Sępopol: Pijany 21-latek z zakazem kierowania jeździł motorowerem, a 29- latek kierował samochodem - obaj poniosą konsekwencję

Nie dla każdego spożycie alkoholu jest przeszkodą w kierowaniu pojazdem lub jednośladem. W piątek na terenie powiatu bartoszyckiego funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiedli za kierownicę po alkoholu. Teraz poniosą konsekwencje za swoje zachowanie.

W piątek wieczorem (04.02.17r.,), o 19:50 policjant wspólnie z funkcjonariuszem Straży Granicznej zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Zatrzymany kierowca to 21 letni mieszkaniec gm. Sępopol, a do zatrzymania doszło w miejscowości w której mieszka mężczyzna. Policjant zbadał stan trzeźwości kierowcy, okazało się że 21 latek jest pijany, w jego organizmie było ponad 2 promile alkoholu. 21 latek nie miał prawa jazdy, miał za to zakaz kierowania pojazdami, który rozpoczął się w styczniu 2016r., i obowiązuje do stycznia 2019r. Za popełnione przestępstwa 21-talek będzie odpowiadał przed sądem, za niestosowanie się do orzeczonych zakazów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, z kolei za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lata pozbawienia wolności i kolejny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W piątkową noc ( 04.02.17r.), o 03:50, policjanci z bartoszyckiej drogówki, na ul. Bema w Bartoszycach zatrzymali do kontroli kierującego oplem, okazało się że 29 letni mieszkaniec gm. Bartoszyce jest pod działaniem alkoholu, miał 0,31 promila alkoholu w organizmie. Prawo jazdy miał od 2 lat, teraz za wykroczenie jakie popełnił odpowie przed Sądem, grozi mu grzywna do 5 tyś. złotych i zakaz kierowania pojazdami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.