Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku w ramach Wojewódzkiej Kampanii Społecznej Bezpieczny Senior

Oszustwa i przemoc to główne tematy, które zostały poruszone na spotkaniu słuchaczy uniwersytetu z przedstawicielkami policji, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Temat oszustw omówiła asp. sztab. Marta Drews. Ostrzegała słuchaczy przed podpisywaniem umów bez ich przeczytania, oddawaniu pieniędzy osobom przedstawiającym się za policjanta lub przyjaciela wnuczka. Wspomniała też o „domokrążcach” proponujących zakup towaru po okazjonalnych cenach a po ich wizytach znikają z domu wartościowe przedmioty.

„Przemoc wobec osób starszych” to zagadnienie omówiła asp. sztab. Dorota Michalak. Swoją wypowiedź zaczęła od wyjaśnienia zebranym , że zaniedbanie jak też nadopiekuńczość to także znęcanie. Mówiła o zadaniach policji w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie jak też procedurze „NIEBIESKKA KARTA” dzięki której rodzina w której istnieje prawdopodobieństwo stosowania przemocy otrzymuje wsparcie nie tylko ze strony policji ale także instytucji pomocowych.

Pamiętajcie Państwo, że w przypadkach przejawów przemocy w rodzinie i zagrożenia bezpieczeństwa – bezwzględnie należy powiadomić Policję (997 lub 112) lub prokuraturę, a w razie doznania obrażeń ciała - pogotowie ratunkowe (999 lub 112).

Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

Niebieska Linia” 801-12-00-02

Instytucje i organizacje, do których można zwrócić się po pomoc:

- ośrodki pomocy społecznej;

- powiatowe centra pomocy rodzinie;

- ośrodki interwencji kryzysowej;

- ośrodki wsparcia.

D.M.

  • Słuchacze Uniwersytetu III Wieku w trakcie spotkania z policjantkami
  • Policjantki, mówią o bezpieczeństwie osób starszych
Powrót na górę strony